1397/10/19 736

آلوئه ورا یک گونه گیاهی با چندین نوع دارویی و تغذیه است

خواص نوشیدنی آلوئه ورا


آلوئه ورا یک گونه گیاهی با چندین نوع دارویی و تغذیه است. این گیاه دارای برگ های سبز و ژل است. بسیاری از مردم از ژل آلوئه ورا برای درمان سوختگی و زخم استفاده می کنند و همچنین به عنوان نوشیدنی در دسترس است.

 مزایای آب آلوئه ورا شامل موارد زیر است:

۱. درمان یبوست

آب آلوئه ورا یک ملین طبیعی است.

۲. تامین ویتامین C

آب آلوئه ورا حاوی ویتامین C است. این ویتامین برای سلامتی کلی بدن انسان حیاتی است، زیرا یک آنتی اکسیدان طبیعی است و به مبارزه با التهاب کمک می کند. ویتامین C دارای مزایای خاصی از جمله کاهش خطر ابتلا به بیماری قلبی عروقی و بهبود عملکرد سیستم ایمنی بدن است. دریافت کافی ویتامین C همچنین توانایی بدن برای جذب آهن از غذاهای گیاهی را افزایش می دهد.

۳. کاهش التهاب لثه

یک مطالعه کوچک نشان داد که شستشوی دهانشویه آب آلوئه ورا باعث کاهش التهاب لثه در افرادی که اخیرا تحت درمان بودند می شود. خواص ضد میکروبی و ضد باکتری آلوئه ورا به دستیابی به این نتایج کمک می کند.

۴. کنترل سطح قند خون

آلوئه ورا “برخی از مزایای بالقوه” را در کنترل قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع دو و پیش دیابت دارد.

۵. جلوگیری از زخم معده

طبق تحقیقات سال ۲۰۱۴، آب آلوئه ورا ممکن است دارای مزایای گوارشی اضافی مانند کاهش زخم معده و بهبود هضم باشد. بسیاری از ترکیبات ضد التهابی در آب آلوئه ورا، مانند ویتامین C، به این اثرات گوارشی کمکمی کنند. در حالی که برخی تحقیقات مزایای آب آلوئه ورا را نشان می دهند، شواهدی نیز وجود دارد که این نوشیدنی ممکن است اثرات نامطلوب داشته باشد که برخی از آنتراکینون ها در برگ های مومی گیاهی ممکن است سبب این مورد باشند.

منبع
شفقنا

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز