1395/12/23 3127

خواص دومین نوشیدنی پرطرفدار جهان

درمان ریفلاکس معده با چای سبز


چای، پس از آب، دومین نوشیدنی پرطرفدار و پرمصرف در جهان است. نوشیدن چای به‌ویژه چای سبز فواید زیادی دارد، ازجمله درمان ریفلاکس و سوزش سردل.

ریفلاکس بیماری بسیار شایعی است که دلیل آن، بازگشت اسید معده و دیگر غذاهای هضم نشده به مری است. این اختلال باعث نفخ، سرفه، آروغ زدن و دیگر علایم مانند درد در قسمت قفسه سینه می‌شود. چای سبز سرشار از مواد مغذی است و تسکین‌دهنده موثردستگاه گوارش و مشکلات ناشی از آن به‌حساب می‌آید. این نوشیدنی سالم در درمان ریفلاکس اسید بسیار مؤثر است. اما به‌عنوان تسکین‌ دهنده باید با چه چیزی مصرف شود؟
 
چای سبز طبیعی:
چای سبز غنی از پلی فنل‌هایی است که نوعی آنتی‌اکسیدان تحریک کننده گوارش است و مانع از بازگشت اسیدو مواد غذایی هضم نشده به مری می‌شود.

چای سبز با لیمو
این ترکیب به خنثی کردن اسید معده کمک می‌کند. آبلیمو نیز منبع غنی ویتامین‌ها و مواد معدنی است و به فرایند هضم کمک می‌کند.
 
چای سبز با عسل
این ترکیب یک منبع خوب از ویتامین ها‌، مواد معدنی و اسیدهای آمینه است که برای هضم ضروری است. این‌ چای یکی از بهترین ترکیبات برای رفع ریفلاکس و تسکین‌دهنده سوزش قلب است.
 
چای سبز وعصاره آلوئه ورا
آلوئه ورا حاوی پروتئینی است که در آرام کردن درد و التهاب مربوط به ریفلاکس مؤثر است. آلوئه ورا باعث آرامش سیستم گوارش و تسریع روند بهبود می‌شود.
 
چای سبز و شیر بادام
شیر بادام در بدن تعادل ایجاد و همچنین تاثیر غذاهای اسیدی را خنثی می‌کند، درنتیجه خطر ابتلا به ریفلاکس اسید و سوزش سر دل را کاهش می‌دهد.
 
نکته:
همیشه از چای سبز ارگانیک و بدون کافئین استفاده کنید تا دچار افزایش خطر ریفلاکس نشوید. همچنین می‌توانید چای سبز ساده را جایگزین نوشابه و دیگر نوشیدنی‌های کافئین دار کنید. افرادی که دچار اختلال در عملکرد غدد داخلی یا بیماری هستند، قبل از مصرف با پزشک خود مشورت کنند.

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

آی نوش در شبکه های اجتماعی