1396/5/3 704

شاید نوپایان از توصیه‌های جدید آکادمی متخصصین اطفال امریکا استقبال نکنند.

آبمیوه قبل از یک سالگی، ممنوع!

شاید نوپایان از توصیه‌های جدید آکادمی متخصصین اطفال امریکا استقبال نکنند. یکی از این توصیه‌ها آنست که آبمیوه برای نوپایان و کودکان بزرگ‌تر باید محدود شود و نوزادان زیر یک سال اصلاً نباید آبمیوه بخورند. این توصیه اولین به روزرسانی موضع این انجمن در مورد آبمیوه طی ۱۶ سال گذشته است!

به نقل از MedLinePlus، عمده‌ترین تغییر این توصیه‌نامه، محدودیت مصرف آبمیوه برای افراد زیر یک سال است. قبلاً این محدودیت فقط برای کودکان زیر شش ماه بود. دکتر استیون ایبرمز، یکی از مؤلفان این گزارش، گفت: «در دوران شیرخوارگی اصلاً نیازی به آبمیوه نیست. هیچ شواهدی مبنی بر فایده‌ی آن وجود ندارد.»

دکتر ایبرمز رئیس بخش اطفال دانشکده‌ی پزشکی دانشگاه تگزاس است. به گفته‌ی او، کمترین ضرر آبمیوه آنست که بچه‌ها کمتر شیر می‌خورند و از پروتئین، چربی و دیگر مواد غافل می‌مانند. به علاوه، به گفته‌ی متخصصان، وقتی نوزادان شروع به خوردن غذای جامد می‌کنند، باید از میوه‌ی کامل له‌شده استفاده کنند و نه آبمیوه. به گفته‌ی ایبرمز، وقتی شیرخواران شروع به خوردن غذای جامد می‌کنند، غیر از شیر مادر یا شیر خشک به مایع اضافی نیاز ندارند.

البته متخصصان می‌گویند که مصرف کمی آبمیوه برای کودکان بزرگ‌تر می‌تواند قسمتی از یک رژیم سالم باشد و این قضیه زمانی مضر است که جای مصرف میوه‌های کامل و سبزیجات را بگیرد.
منبع
سلامانه

نظر شما