1396/10/24 1614

توجه به ایجاد ارزش افزوده برای محصول چای ضروری است

رئیس پژوهشکده چای کشور:

ایجاد ارزش افزوده برای محصول چای ضروری است

رئیس پژوهشکده چای کشور با اشاره به نبود توجه به صنایع تبدیلی و محصولات جانبی در صنعت چای کشور ، گفت: توجه به ایجاد ارزش افزوده برای محصول چای ضروری و سبب خروج از وضعیت تک محصولی می شود. رضا آزادی ظهر شنبه در جلسه تبیین فرصت های سرمایه گذاری در صنعت چای کشور که در رشت برگزار شد، با اشاره به جایگاه و ظرفیت صنعت چای، اظهار کرد: متاسفانه با وجود همه این ظرفیت ها در بخش صنایع جانبی نتوانسته ایم گامی موثردر فرآوری این محصول برداریم.

 وی با بیان اینکه در راستای تنوع بخشی به حوزه فرآورده های این صنعت باید گام های موثر و برنامه ریزی دقیق شود، افزود: پژوهشکده چای کشور ۱۷ نوع محصول از چای برای تولید انواع نوشابه ها شناسایی کرده که درحال برنامه ریزی برای تجاری سازی آنها هستیم.

رئیس پژوهشکده چای کشور با اشاره به ظرفیت ایران در تولید موادخام، گفت: باید تلاش شود که با ایجاد ارزش افزوده برای محصولات و موادخام از وضعیت تک محصولی خارج شویم.  وی در ادامه به افزایش رونق صنعت چای طی سال های اخیر در جهان اشاره کرد و ادامه داد: با وجود قدیمی بودن و کیفیت محصول چای در کشور در این میان سهم کشور چین در بازار چای بیش از سایر کشورها بوده است.

 آزادی همچنین با بیان اینکه با توجه به قدمت چای در کشور این صنعت در سال های گذشته دچار رکود شده است، خاطرنشان کرد: افزایش قیمت زمین در شمال یکی از عوامل کاهش کشت چای در این مناطق بوده است.  وی با اشاره به برخی از اولویت های و برنامه های پژوهشکده چای کشور، تصریح کرد: ارتقای کیفیت محصول تولید شده، دستیابی به ارقام جدید از این محصول، بهینه سازی فرآوری تولید چای همچنین استفاده از روش های جدید برای ایجاد ارزش افزوده برای محصول چای و نو کردن تجهیزات کارخانه های چای از جمله این اولویت ها است.

رئیس پژوهشکده چای کشور به حمایت و برنامه ریزی دولت از سال ۹۲ تا سال گذشته اشاره کرد و یادآورشد: طی این مدت سازمان چای و پژوهشکده چای کشور برنامه ریزی مدونی را انجام  و براساس آن تولید چای از ۱۹ هزار تُن به ۳۱ هزارتُن افزایش یافته است. وی یادآورشد: سالانه ۱۱۰ هزار تُن چای در کشور مصرف می شود که تنها ۲۵ تا ۳۰ هزار تُن آن در داخل تولید و مابقی نیز وارد می شود.

آزادی با بیان اینکه ایجاد تنوع در محصولات چای و همچنین تولید یک محصول ارگانیک می تواند سبب حضور پررنگ و اختصاص بازارهای اروپایی به چای ایران شود، گفت: باید در این زمینه برنامه ریزی دقیق و تلاش بیشتر انجام شود. رئیس پژوهشکده چای کشور در ادامه از برگزاری همایش ملی چای و دمنوش های گیاهی در ۱۱ و ۱۲ بهمن ماه سال جاری خبرداد.

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های آی نوش

نوشیدنی‌هایی برای بهبود تاب‌آوری جسمی و روانی در بحران کرونا

چای و دیابت؛ از فواید تا خطرات

آیا مصرف قهوه بر میزان انسولین تأثیری دارد؟

عرق اسطوخودوس،‌ با طبع گرم و خشک

ارتباط «قهوه و شکلات» با هوش انسان

روزانه باید دقیقا چقدر کافئین مصرف کرد؟

زیبایی و سلامت مو با رزماری

نوشیدنی‌های قندی، عامل اصلی افزایش وزن

5 نوشیدنی طبیعی مفید برای فشار خون بالا

آب انار بهترین آبمیوه طبیعی

آبمیوه‌های مفید برای مبتلایان به نقرس

شیرهای گیاهی برای کودکان مناسب نیستند

فوت و فن دم کردن قهوه

آبمیوه هایی که قند کمتری دارند

قهوه فوری؛ خوب یا بد؟

نوشیدنی های مفید برای درمان گلودرد

همه چیز درباره تانن در چای

قهوه از سنگ کیسه صفرا پیشگیری می‌کند

۸ دمنوش خوش‌طعم برای تسکین گلودرد

بزرگترین چایکاران جهان کدامند؟

بزرگترین تولیدکنندگان دانه قهوه جهان

چای، اکسیر سیاه سلامتی

نوشیدنی خربزه و خیار

طرز تهیه اسموتی‌های کم‌شیرین

خواص درمانی آناناس

آی نوش در شبکه های اجتماعی