1396/11/17 124

معافیت چای وارداتی و تولید داخل از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده «براساس قوانین تصویب شده مجلس شورای اسلامی»

مقام مالیاتی توضیح داد

معافیت چای وارداتی و داخلی از مالیات برارزش افزوده

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور از معافیت چای وارداتی و تولید داخل از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده «براساس قوانین تصویب شده مجلس شورای اسلامی» خبر داد. به گزارش دوشنبه تارنمای سازمان امور مالیاتی کشور، «محمد مسیحی» گفت: به موجب اصل 51 قانون اساسی، هیچ نوع مالیات وضع نمی‎شود مگر به موجب قانون. همچنین موارد معافیت و بخشودگی و تخفیف مالیاتی نیز به موجب قانون مشخص می شود. وی تصریح کرد: طبق ماده 12 قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1387، عرضه و واردات محصولات کشاورزی فرآوری نشده شامل تولید داخل یا وارداتی، هنگام واردات و عرضه، از پرداخت مالیات و عوارض معاف شده است.


مسیحی ادامه داد: به استناد مفاد بند (ر) ماده 33 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی، چای از جمله محصولات کشاورزی فرآوری نشده محسوب می شود. وی افزود: بنابراین از آغاز امسال به استناد قوانین یادشده، چای تولید داخل و وارداتی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نمی شود.


معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور یادآوری کرد: درباره سایر محصولات کشاورزی مانند برنج و آرد نیز این معافیت، تولید داخل و واردات را شامل می شود. وی تاکید کرد چنانچه نظر مجلس شورای اسلامی، حمایت از تولید داخل و مقابله با واردات باشد، این امر مستلزم اصلاح قانون بوده و سازمان امور مالیاتی نیز مجری قانون خواهد بود.


معاون اول رییس جمهوری دهم بهمن ماه در سفر به گیلان درباره برخی ناهنجاری ها در عرصه تجارت نظیر قاچاق چای و برنج به کشور گفت: دولت بویژه وزارت جهاد کشاورزی تلاش خواهد کرد کشاورزان استان گیلان از بابت واردات این محصولات آسیب نبینند و حتما با کمک نمایندگان گیلان درباره تعرفه ها و محدودیت واردات به تفاهم می رسد. رییس موسسه تحقیقات علوم باغبانی کشور چهاردهم بهمن ماه به ایرنا گفت: چای یکی از مهمترین محصولات باغبانی کشور است که از مجموع 2میلیون و 600 هزار هکتار باغ های کشور حدود 30هزار هکتار آن را تشکیل می دهد.

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های آی نوش

۷ مزیت نوشیدن آب زنجبیل

با شکم خالی "چای" ننوشید

قند نوشابه کاهش یافت

نمایشگاه نوشیدنی گرم و صنایع وابسته

آب چغندر توانایی ورزشی بیماران قلبی را افزایش می‌دهد

نوشیدنی جعفری و عسل و لیمو

۷ خاصیت ماچا این نوشیدنی پر خاصیت

پنج نوشیدنی برای درمان کم خونی

نوشیدنی زنجبیل و زردچوبه

خواص فوق العاده ماء‌الشعیر

افزایش ریسک سرطان مری با نوشیدنی داغ

بیماری کبد نتیجۀ مصرف بی‌رویه دمنوش‌های لاغری

تاثیر مصرف نوشابه های گازدار بر قدرت باروری

آب پنیر تولید داخل، کمتر از نیاز صنایع غذایی

نوشیدنی های مخصوص روزهای سرد

نوشیدنی آناناسی جوجه تیغی

نوشیدنی‌های مفید و مضر بعد از ورزش

تاثیر روغن اسطوخودوس روی سلامت موها

ماءالشعیر برای کلیه سنگ‌ساز مفید است؟

نوشابه ممنوع!

تقویت مو با دمنوش

شش علامت و عوارض کم آبی بدن

شیر سویا جایگزین گیاهی شیر گاو

آیا سرکه سیب در درمان سردرد تاثیر دارد؟

معافیت چای وارداتی و داخلی از مالیات برارزش افزوده

آی نوش در شبکه های اجتماعی