1396/12/5 230

نوشیدنی داغ ریسک ابتلا به سرطان مری را افزایش میدهد

افزایش ریسک سرطان مری با نوشیدنی داغ

یک متخصص رادیوآنکولوژی با اشاره به عوامل مختلف ابتلا به سرطان گفت: مطالعات اخیر نشان داده نوشیدنی داغ می‌تواند ریسک ابتلا به سرطان مری را افزایش دهد. دکتر پیام آزاده در حاشیه همایش تازه‌های ایمونوآنکولوژی گفت: شایع‌ترین سرطان‌های دنیا، سرطان‌های دستگاه گوارش هستند. یکی از بدترین سرطان‌های بشر در طول تاریخ، سرطان پانکراس بوده است که خوشبختانه شیوع آن در ایران کم است.

وی افزود: در صورت مشاهده بزرگ شدن بی‌علت شکم، حتما فرد می‌بایست آزمایشاتی را انجام دهد، زیرا این نوع سرطان در مراحل اولیه کاملا قابل کنترل است. سرطان روده و معده به علت خالی بودن فضاهای داخلی آن به راحتی قابل تشخیص نیست و معمولا توده سرطانی آن‌قدر بزرگ می‌شود که در فضای بدن مشخص شود که آن زمان هم برای درمان دیر است.

آزاده ادامه داد: تحرک کافی حدودا روزی ۳۰ دقیقه، رژیم و تغذیه غذایی مناسب و عدم مصرف دخانیات می‌تواند تا حدود زیادی از ابتلا به انواع سرطان‌ها پیشگیری کند.آزاده گفت: چندی پیش اثبات شده که نوشیدنی داغ می‌تواند ریسک سرطان مری را تا حد زیادی افزایش دهد.وی در پایان تصریح کرد: ۵۰ درصد مردم کشورمان دچار کم‌تحرکی هستند و ۳۵ درصد از مردم نیز کاملا بی‌تحرک هستند که این می‌تواند زمینه‌ساز بسیاری از بیماری‌ها باشد.

نظر شما