1396/8/9 1310

پرداخت 50 میلیارد تومان تسهیلات به چایکاران توسط صندوق حمایت از صنعت چای

رئیس سازمان چای کشور خبر داد؛

پرداخت 50 میلیارد تومان تسهیلات به چایکاران

رئیس سازمان چای کشور گفت: صندوق حمایت از صنعت چای، تاکنون 50 میلیارد تومان‌ تسهیلات با کارمزد چهار درصد و نیز بدون کارمزد، به کشاورزان چایکار پرداخت کرده است. به گزارش روابط عمومی سازمان چای کشور به ایرنا، محمدولی روزبهان با اعلام این مطلب بیان کرد: صندوق حمایت از صنعت چای کشور تا زمان حاضر، 42 هزار خانوار چایکار و بیش از 60 کارخانه چای را در عضویت دارد.

به گزارش ایرنا، استان های گیلان و مازندران بین 25 تا 28 هزار هکتار باغ چای دارند که 90 درصد این باغ ها در استان گیلان واقع است. روزبهان در ادامه سخنانش گفت: تاکنون به میزان 202 میلیارد تومان برگ سبز چای از چایکاران خریداری شده و تا زمان حاضر، 130 میلیارد تومان از مطالبات آنان پرداخت شده که این میزان، 65 درصد بهای برگ سبز چایکاران است. به گفته رئیس سازمان چای کشور، بهای برگ سبز چای تا 31 خردادماه به همه چایکاران به طور کامل پرداخت شده است.

روزبهان با بیان اینکه برخی کارخانه داران هنوز قدرالسهم خود تا 31 خردادماه را پرداخت نکرده‌اند، ادامه داد: برای اینکه چایکاران در این خصوص با مشکلات کمتری مواجه شوند، دولت این قدرالسهم را پرداخت کرده و هم‌اکنون این کارخانجات، به دولت بدهکارند. وی در خصوص دستور وزارت کشاورزی به دستگاه ها و وزراتخانه برای مصرف چای داخلی تصریح کرد: چای ایرانی سالم‌ترین چای دنیا است و استفاده از آن، منجر به سلامت افراد می‌شود.

برداشت برگ سبز چای از باغ های شمال کشور در سه چین بهاره ، تابستانه و پاییزه صورت می گیرد که چین بهاره از اوایل اردیبهشت ماه ، تابستانه از نیمه دوم خردادماه و چین پاییزه در شهریور و مهرماه انجام می شود.  از سوی شورای عالی اقتصاد، قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه یک در سال زراعی 96 ، مبلغ 26 هزار و 242 ریال و هر کیلوگرم برگ سبز چای درجه 2 ، 14 هزار و 695 ریال تعیین شده است. لاهیجان در 40 کیلومتری شرق مرکز استان گیلان (رشت) واقع شده و سازمان چای کشور، در این شهرستان مستقر است. 

منبع
ایرنا

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های آی نوش

نوشیدنی‌هایی برای بهبود تاب‌آوری جسمی و روانی در بحران کرونا

چای و دیابت؛ از فواید تا خطرات

آیا مصرف قهوه بر میزان انسولین تأثیری دارد؟

عرق اسطوخودوس،‌ با طبع گرم و خشک

ارتباط «قهوه و شکلات» با هوش انسان

روزانه باید دقیقا چقدر کافئین مصرف کرد؟

زیبایی و سلامت مو با رزماری

نوشیدنی‌های قندی، عامل اصلی افزایش وزن

5 نوشیدنی طبیعی مفید برای فشار خون بالا

آب انار بهترین آبمیوه طبیعی

آبمیوه‌های مفید برای مبتلایان به نقرس

شیرهای گیاهی برای کودکان مناسب نیستند

فوت و فن دم کردن قهوه

آبمیوه هایی که قند کمتری دارند

قهوه فوری؛ خوب یا بد؟

نوشیدنی های مفید برای درمان گلودرد

همه چیز درباره تانن در چای

قهوه از سنگ کیسه صفرا پیشگیری می‌کند

۸ دمنوش خوش‌طعم برای تسکین گلودرد

بزرگترین چایکاران جهان کدامند؟

بزرگترین تولیدکنندگان دانه قهوه جهان

چای، اکسیر سیاه سلامتی

نوشیدنی خربزه و خیار

طرز تهیه اسموتی‌های کم‌شیرین

خواص درمانی آناناس

آی نوش در شبکه های اجتماعی