1396/11/17 1540

معافیت چای وارداتی و تولید داخل از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده «براساس قوانین تصویب شده مجلس شورای اسلامی»

مقام مالیاتی توضیح داد

معافیت چای وارداتی و داخلی از مالیات برارزش افزوده

معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور از معافیت چای وارداتی و تولید داخل از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده «براساس قوانین تصویب شده مجلس شورای اسلامی» خبر داد. به گزارش دوشنبه تارنمای سازمان امور مالیاتی کشور، «محمد مسیحی» گفت: به موجب اصل 51 قانون اساسی، هیچ نوع مالیات وضع نمی‎شود مگر به موجب قانون. همچنین موارد معافیت و بخشودگی و تخفیف مالیاتی نیز به موجب قانون مشخص می شود. وی تصریح کرد: طبق ماده 12 قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1387، عرضه و واردات محصولات کشاورزی فرآوری نشده شامل تولید داخل یا وارداتی، هنگام واردات و عرضه، از پرداخت مالیات و عوارض معاف شده است.


مسیحی ادامه داد: به استناد مفاد بند (ر) ماده 33 قانون برنامه پنجساله ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی، چای از جمله محصولات کشاورزی فرآوری نشده محسوب می شود. وی افزود: بنابراین از آغاز امسال به استناد قوانین یادشده، چای تولید داخل و وارداتی مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده نمی شود.


معاون مالیات بر ارزش افزوده سازمان امور مالیاتی کشور یادآوری کرد: درباره سایر محصولات کشاورزی مانند برنج و آرد نیز این معافیت، تولید داخل و واردات را شامل می شود. وی تاکید کرد چنانچه نظر مجلس شورای اسلامی، حمایت از تولید داخل و مقابله با واردات باشد، این امر مستلزم اصلاح قانون بوده و سازمان امور مالیاتی نیز مجری قانون خواهد بود.


معاون اول رییس جمهوری دهم بهمن ماه در سفر به گیلان درباره برخی ناهنجاری ها در عرصه تجارت نظیر قاچاق چای و برنج به کشور گفت: دولت بویژه وزارت جهاد کشاورزی تلاش خواهد کرد کشاورزان استان گیلان از بابت واردات این محصولات آسیب نبینند و حتما با کمک نمایندگان گیلان درباره تعرفه ها و محدودیت واردات به تفاهم می رسد. رییس موسسه تحقیقات علوم باغبانی کشور چهاردهم بهمن ماه به ایرنا گفت: چای یکی از مهمترین محصولات باغبانی کشور است که از مجموع 2میلیون و 600 هزار هکتار باغ های کشور حدود 30هزار هکتار آن را تشکیل می دهد.

نظر شما

پرطرفدارترین مطالب امروز

تازه های آی نوش

نوشیدنی‌هایی برای بهبود تاب‌آوری جسمی و روانی در بحران کرونا

چای و دیابت؛ از فواید تا خطرات

آیا مصرف قهوه بر میزان انسولین تأثیری دارد؟

عرق اسطوخودوس،‌ با طبع گرم و خشک

ارتباط «قهوه و شکلات» با هوش انسان

روزانه باید دقیقا چقدر کافئین مصرف کرد؟

زیبایی و سلامت مو با رزماری

نوشیدنی‌های قندی، عامل اصلی افزایش وزن

5 نوشیدنی طبیعی مفید برای فشار خون بالا

آب انار بهترین آبمیوه طبیعی

آبمیوه‌های مفید برای مبتلایان به نقرس

شیرهای گیاهی برای کودکان مناسب نیستند

فوت و فن دم کردن قهوه

آبمیوه هایی که قند کمتری دارند

قهوه فوری؛ خوب یا بد؟

نوشیدنی های مفید برای درمان گلودرد

همه چیز درباره تانن در چای

قهوه از سنگ کیسه صفرا پیشگیری می‌کند

۸ دمنوش خوش‌طعم برای تسکین گلودرد

بزرگترین چایکاران جهان کدامند؟

بزرگترین تولیدکنندگان دانه قهوه جهان

چای، اکسیر سیاه سلامتی

نوشیدنی خربزه و خیار

طرز تهیه اسموتی‌های کم‌شیرین

خواص درمانی آناناس

آی نوش در شبکه های اجتماعی